Informujemy, że Polsko-Rosyjska Izba Handlowo-Przemysłowa kontynuuje swoja działalność i realizuje zadania na rzecz wspierania członków Izby, co jest szczególnie istotne w aktualnej sytuacji.

Zwracamy się do wszystkich przedsiębiorców, (nie tylko naszych członków) utrzymujących kontakty gospodarcze z Rosją, którzy ponieśli lub poniosą straty spowodowane bieżącą sytuacją w wymianie handlowej, inwestycjach lub innych obszarach współpracy o ich policzenie i zwrotne przesłanie nam danych. W oparciu o pozyskaną od przedsiębiorców informację o realnych lub potencjalnych stratach Izba wystąpi do właściwego ministra ds. gospodarczych z apelem o pilne wypracowanie przez rząd stosownych instrumentów wsparcia przedsiębiorców, przede wszystkim zaś rekompensaty strat.

Wojna wciąż trwa i może być jeszcze trudno je dokładnie określić, jednakże na tym etapie prosimy chociaż o dane szacunkowe. Pytania i informacje prosimy przekazywać na adres Izby: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 654 73 73, 605 658 997.

Zwracamy się również z prośbą o zgłaszanie nam aktualnych problemów z obszaru współpracy gospodarczej, które wymagają pilnego rozstrzygnięcia lub wsparcia.

Polsko-Rosyjska Izba Handlowo-Przemysłowa